Drogové testy

Drogové testy ma sprevádzali asi rok, alebo rok a pol, ale mňa to neodradilo od toho, aby som prestal haliť, naopak. Húlil som si spokojne ďalej, aj keď som vedel, že mi mama v daný deň dá testy. Bola to jej chyba, pretože mi nikdy nemala povedať v ktorý deň mi ich dá. Mala mi ich proste dať bez toho, aby som o tom dopredu vedel, nebol by som sa na ne pripravil. A tak stále, keď mi oznámila, že zajtra mi ich ide dať, ráno som si ešte spokojne zahúlil. Keď som prišiel domov a testy boli negatívne, mame to nešlo do hlavy a mne nerobilo problém urobiť ich ešte raz.
Raz mi ktorýsi kamarát povedal, že mám svoj moč zriediť vodou. Potom ďalší ma ubezpečoval, že keď predtým nádobu na moč vyumývam so šampónom
testy musia byt negatívne.
Nikdy neverte týmto klamstvám. Pokiaľ sami neprídete na nejaký systém, ako oblbnúť testy tak, že to sami najprv vyskúšate. Neexperimentujte s tým vtedy, keď nádobku držíte v rukách a mama stojí za dverami, pretože sa ľahko môže stať, že z obyčajného testu pozitívneho na THC, môže byt pozitívny aj na Amfetamíny alebo Metamfetamíny ( Piko, LSD, heroín….). Vysvetľovať potom rodičom, že ste to naozaj nebrali je fakt ťažké.
Môj spôsob odrbávania bol veľmi jednoduchý, osvedčený a vždy spoľahlivý.
Keď som prišiel do školy bokom som si zavolal spolužiačku, ktorá bola čistá ako ľalia, vysvetlil som jej o čo ide a po škole mi dala svoj moc do nejakej plastovej fľaše. Výsledok – test negatívny.
Netrvalo dlho a mama mi našla fľašu z močom. Keď mi oznámila, že mi bude robiť testy, zohnal som si ďalšiu. Prišiel som domov a dal sa do akcie. Našiel som dve malé fľaštičky podobné skúmavke, jednu strašné maličkú sklenenú fľaštičku, a prázdny obal od šumivých tabliet. Do každej z týchto nádob som nalial kamarátkin moč a zaizoloval alobalom.
Doma sme mali tri kúpeľne a tak som si do každej skryl jednu nádobku. Skúmavky som dal do koša so špinavým prádlom, fľaštičku som skryl za kotol. A obal od šumienky pod uteráky. Mama ma začala prehľadávať a prehľadávala aj záchod, do ktorého som chodil robiť testy najčastejšie. Keď som vošiel dnu, mama videla že som nejaký smelý. Tak ma v poslednej chvíli vytiahla a zaviedla do dolnej kúpeľne. Myslela si, že ma dobehla, lenže to sme ešte obaja netušili, že mi vlastne pomohla, pretože skúmavky ktoré boli v tej kúpeľni v koši na prádlo, sa vyliali. V dolnej kúpeľni som siahol pod uteráky, z nádoby vlial moc a bolo. Výsledok – test negatívny.
Neskôr keď som už v húlení nevidel nič pozitívne a chcel som prestať, sa mi to odrbávanie vrátilo a trojnásobne silnejšie.
14. Septembra bol deň keď som húlil posledný krát. Ale presvedčiť o tom som mohol jedine nášho psa.
Hneď po tom ako som sa v Topoľčanoch nadrbal a zobudil sa v Piešťanoch, ma otec vyzdvihol a zobral do Bratislavy. Prišli sme o nejakej tretej nad ránom a pre mňa to už bolo desať bez trávy. Otec mi dal testy a ja som šiel spať. Bol som presvedčený že testy budú negatívne a preto som sa tým nijako nezaoberal. Bol som ešte poriadne nadrbaný a chcel som už ísť konečne spať.
Ráno šiel otec niekam do obchodu a ja som bojoval s opicou. Brácho sa ma začal vypytovať, že čo sa stalo, prečo som tu.
„Včera som sa najebal v Topoľčanoch, nedošiel som na intrák a vychovavatelka volala ocovi.“
„A prečo ste nešli hneď do Popradu?“
„Veď lebo otec mi chcel dať testy, lebo si mysli že fetujem piko.“
„ A prečo boli testy pozitívne?“

Otec mi ukazoval nejakú fotku na mobile. no to musí byt nejaká stará, pretože ja som už desiaty deň nehúlil. Na chvíľku som sa zastavil a nešlo mi do hlavy, aké testy otec myslí. Keď sme večer odchádzali domov zistil som. Otec mi oznámil že som so školou skončil.
„To prečo ?! veď aké testy vyšli?“
„Ty vieš aké.“ – odvetil otec.
„No negatívne!!!!!!“ – vykríkol som.
Bol som viac ako presvedčený, že testy museli byt negatívne. Otec vytiahol telefón a ukázal mi fotku na ktorej bol odfotený test a na ňom: THC pozitívny, kokaín pozitívny.
Vtedy som si sadol a nevedel som, čí mam plakať alebo sa smiať. Čí bojovať o svoju pravdu, ktorej by aj tak neverili? Už viem. Skončil som. Dostal som riadnu facku od môjho života a nebol som schopný ani rozprávať.
Zlate časy skončili. Doma ma čakala psychiatrička. Bol to azda najhorší pocit, ktorý som zažil. Zákerný. Celý čas mi hučala do hlavy
Priznaj sa!!!!
Čo si bral ?
Kedy si to mal?
Si závislý!
Pôjdeš na liečenie!
Ja som len pozeral do zeme a plakal.
K čomu sa mám priznať, keď som nič nemal?
Klameš!
Pretože to feťáci robia!
Klamú!
Jano (19)
Vladimír Schwandtner

[contact-form 2 „formulár2“]