Hlúpy príbeh s hlúpym koncom

V jednej krajine, ktorá sa volala áksnevolS akilbupeR, teda, už podľa názvu v krajine exotickej, sa stal tento hlúpy príbeh s ešte hlúpejším koncom. V takýchto krajinách sa často dejú pre civilizovaného človeka veci nanajvýš čudné, no tam sú ľudia navyknutí na čudné veci a preto poslušne znášajú svoj osud.
Raz sa stalo, že do tejto krajiny celkom bez problémov prenikli cudzí kupci, ktorí predávali SMRŤ. Možno by sa Vám zdalo, že smrť si nikto nekúpi, no predsa sa našlo veľa ľudí, hlavne detí, ktoré neváhali okradnúť vlastných rodičov, len aby sa k tomuto cudzokrajnému tovaru dostali. Obchodníci so SMRŤOU im navraveli, že smrť je nádherná a spočiatku to tak i vyzeralo.
V krajine vypukla epidémia, ktorá zachvátila desaťtisíce detí. Kto ochutnal tovar od cudzích kupcov, odrazu sa zmenil na zlodeja, podvodníka, stal sa bezcitným, otupeným a keď zničil všetkých blízkych, sám po nekonečných útrapách biedne zomrel.
Títo cudzí obchodníci bohatli na nešťastí svojich obetí. Obchody im prekvitali, lebo vládcovia v tejto krajine im nerobili žiadne prekážky. Ak pospolitý ľud začal reptať, nariadili trestať chudákov, ktorí mali pri sebe tento jed a ničili sa ním.
Obchodníkom však dali pokoj.
Ak rodičia týchto úbohých detí predsa niektorého z bohatých obchodníkov priviedli pred sudcu, tento ho s poklonkami a za judášsky groš prepustil. Tiež sudcovi zbrojnoši, ktorí mali pospolitý ľud chrániť, brali groše od cudzích kupcov a rôznymi fígľami hádzali vinu na tých rodičov.
Obchodník potom prikázal svojim drábom, aby takýchto rodičov kruto potrestali a prenasledovali.
Keď sa zúfalí rodičia obrátili na lekárov, aby z drápov SMRTI ich deti zachránili, tak lekári odmietali, lebo SMRŤ pomútila týmto deťom rozum a oni sa zachrániť nechceli. Nakoniec  lekári dávali tento tovar deťom,  len aby si ho vraj nekupovali od cudzích kupcov a za takúto službu dostávali judášky groš od iných kupcov.
Nikomu už nebolo čudné, keď deti blúdili po uliciach a za drahé peniaze, ktoré museli získavať hrozným spôsobom, kupovali od cudzích obchodníkov vlastnú SMRŤ !
…NAOZAJ HLÚPY PRÍBEH !!!
Zbabelosť je, keď vieme čo robiť a nerobíme to.
/KONFÚCIUS/
Vladimír Schwandtner

[contact-form 2 „formulár2“]