Makovienka 2

V predchádzajúcom článku o Makovienke som sa pokúsil priblížiť čitateľom krízu, ktorú prežívajú deti, ktoré k nám prichádzajú. Fyzické bolesti „všetkého“ sú hrozné, no ešte horšie sú psychické prejavy. Rozšírené zrenice a výraz panického strachu, zúfalstva, beznádeje a obáv z toho, že dotyčného „niekde zatvoria“ do neznámeho prostredia bez jeho drogy, je pre každého najhorším scenárom, aký si dokáže predstaviť. Jeho droga bola vždy pre neho univerzálny prostriedok na riešenie všetkých problémov, bolestí a iných nepríjemných stavov. Teraz má zostať ako holý uprostred tŕňov, sám a bezbranný.
Každý, kto berie tvrdé drogy má v mozgu informáciu, ktorá je veľmi hlboko zažratá do podvedomia. Obsahuje univerzálny návod, ako prekonať bolesti, vyriešiť všetky situácie, ako relaxovať a  maximálne príjemne sa uvoľniť. Spočiatku to takto aj funguje. Droga odstraňuje bolesti, problémy, hlad, chorobné prejavy týraného tela, smútok, nešťastnú lásku, lieči pokazené vzťahy, uvoľňuje napätie, dodáva sebavedomie a silu. Ak by neexistovali vedľajšie účinky, tak by to naozaj bol kameň mudrcov, ktorý mení blato na zlato. Navyše funguje okamžite, zvráti stav najhoršieho zúfalstva a zmení ho na nekonečnú blaženosť.

Drogy sú zákerné v tom, že likvidujú telo, ktoré nepotrebuje ani jedlo na svoje fungovanie, ničia dušu, ktorá už nepotrebuje nič pekné a pozitívne, lebo drogy to milión násobne nahradia.
Keď mozog zahodí všetky staré a osvedčené, prirodzené prostriedky , ktoré spôsobujú človeku pocit spokojnosti, zrazu všetko prestane fungovať!
Vtedy už sú však všetky ostatné veci, ktoré predtým prinášali dobré pocity zlikvidované a stratili význam.. Zostala iba droga, bez ktorej takýto človek nedokáže žiť. Lenže aj tá už stratila svoj zázračný účinok. Nastal absolútny koniec duše, aj keď telo ešte funguje a nezomrelo! To telo však funguje veľmi zle a za cenu strašných bolestí. Zbytočne si zvyšujú dávky, dosiahnu iba to, že sa predávkujú a zomrú. Obyčajne je to aj ich želanie a veľa z našich detí si už podávalo ruku s pánbožkom.
Skúste si predstaviť, že sa v takomto stave ocitnete napríklad na uzavretom oddelení psychiatrie medzi ľuďmi, ktorí, sú na tom tak isto, ako vy. Samé pyžamá a biele plášte, vyšetrenia, odbery všetkého možného, neosobný personál, ktorý je už imúnny voči takýmto osobným tragédiám a musí sa tváriť profesionálne. Aj pre zdravého človeka, ktorému nič nie je, to nemôže byť jednoduché.
Sám som sa takto ocitol na „áčku“, keď som nastúpil na protialkoholické liečenie. Nemal som žiadne bolesti, prišiel som tam sám, z vlastnej vôle a predtým som si to bol obzrieť, Nikdy som nemal problémy zaradiť sa do nového prostredia. Službu mala pani doktorka Šikulajová, ktorá je vzorom tolerancie, taktu a jemnosti, tak isto aj sestrička, čo mala službu,  no aj tak mi nebolo všetko jedno!
Som presvedčený, že „nezabudol vôl, že teľaťom bol“ a preto vždy robím všetko pre to, aby som mojim deťom tieto hrozné chvíle čo najviac uľahčil. Poviem im aj o sebe a všetci vedia, že od nich nechcem viacej, ako do seba. Objatie, či pohladenie, povzbudenie alebo prejav rešpektu k ČLOVEKU v takejto situácii zapôsobí oveľa viac, ako hektoliter matadonu, či tona tabletiek. Musí to však byť naozaj úprimné, lebo taký ubitý a zničený človek je omnoho vnímavejší a faloš by hneď vycítil. Od začiatku musí byť jasné že problém toho nešťastníka je už aj mojim problémom.
Veľmi dôležité je, aby som vysvetlil, čo ideme spolu robiť a ako zvládneme všetky tie problémy. Tento rozhovor však musí byť krátky, lebo nikto nechce počúvať dlhé tirády, keď trpí ako Jób! Preto celý problém zúžim na ten akútny stav, ktorý treba riešiť ihneď. Ak sa to podarí zvládnuť, tak už mám plnú dôveru aj pri riešení všetkých ostatných vecí.
V predchádzajúcom článku som napísal, že tieto stavy dokážem zvládnuť za dve hodiny, navyše bez medikamentov a náhradných drog. Možno sa toto tvrdenie niekomu zdalo prehnané, no naozaj je to pravda a doteraz som to vždy dokázal.
Ani tým deckám, ktoré tak trpia sa to nechce veriť! Vždy sú však u nás k dispozícii ľudia, ktorí to zažili na vlastnej koži. Navyše sľúbim, že ak sa to nepodarí, tak toho človeka odveziem na zastávku, alebo mu zavolám taxík a môže ísť kam chce. Dokonca môže o mne všade hovoriť, aký som klamár a podvodník.
Ak by to naozaj nevyšlo, musel by som urobiť čo som im sľúbil, no viacej by som sa už nesmel do týchto vecí montovať. Zdá sa, že týmto priveľmi riskujem, no nie je to tak! Vždy to dopadne dobre! Stalo sa síce, že takýto človek odišiel, no nikdy nie hneď a nie preto, že by som mu nepomohol. Práve naopak! Cítil sa po krátkej dobe už tak dobre, že ušiel za drogou.
Moje postupy fungujú naozaj rýchlo a s veľkým efektom, no kríza sa zhruba po dvoch hodinách začne vracať. No už je jasné, že ak sme ju zahnali prvý krát, tak to bez problémov dokážeme zopakovať. To veľmi dobre pôsobí na moje decká, lebo sa cítia bezpečne. Vedia, že všetko mám pod kontrolou a ak by „náhodou niečo“, tak zasiahnem. Druhý krát je tá prestávka už oveľa dlhšia a takto zaháňame krízy dovtedy, kým nezmiznú úplne. U nás to trvá dva až tri dni, no bolesti a kríza sa prejavuje minimálne. Vždy ju zlikvidujeme hneď, ako sa objaví, preto nemá priestor rozvinúť sa.
Však to vyzerá jednoducho! To preto, lebo to aj je jednoduché.
Makovienka bola tiež v hroznom stave a „krízovali“ sme spolu. Ako s každým, aj s ňou som strávil niekoľko dní a nocí a pomáhal som jej postaviť sa na trasúce sa nôžky.
Podarilo sa to, ako už veľa krát predtým. Počas krízovania som sa dozvedel všetky podrobnosti Stankinho príbehu. Strávili sme spolu veľa času pri tej kríze. Vzájomne sme sa tak zblížili, že už neboli medzi nami žiadne tajnosti. Spoznával som „nášho spoločného nepriateľa“, pred ktorým sa Makovienka prišla k nám schovať. Bolo to potrebné, lebo sme si mali zvoliť stratégiu pre dosiahnutie konečného víťazstva.
 Mohol by som pokračovať v Stankinom príbehu, no ak máte záujem, bez problémov vám prezradím ten postup, ktorý zabíja krízy. Stačí, ak vo svojich reakciách prejavíte záujem a ja Vám odhalím svoje „tajomstvá“. Len aby ste neboli sklamaní, lebo je to naozaj jednoduché, až primitívne!
Ak však chcete pokračovať bez týchto nezáživností , tak to tiež nejako v diskusii vyjavte!

Vladimír Schwandtner

[contact-form 2 „formulár2“]