Aje to tu

Tento prvý spoločný blog som založil preto, aby som dal priestor, ak to uznám za správne, aj iným ľuďom, napríklad z radov čitateľov. A už je to tu! Dnes som dostal e- mail s postojom jedného chlapca, ktorý prejavil záujem o jeho publikovanie. Neurobil som v tom texte žiadne úpravy, dokonca som ani neopravil pravopisné chyby a nezalomil text do odstavcov, aby som nezmenil zmysel článku. Posúďte:

Šampónová terapia

V prvých rokoch našej práce so závislými deťmi to bolo prevažne o prežití. Bývali sme v prenajatých domoch, ktoré sme si museli sami opraviť do obývateľných podmienok. Od začiatku som však mal jasnú predstavu o tom, akým spôsobom budem riešiť problémy týchto detí a ich rodín. Aj teraz, po rokoch sú tieto predstavy v princípe také isté, no roky praxe už predsa niečo zmenili.

Zabijak na slobode

Prišla k nám návšteva. Nič zvláštne! Niekedy je u nás naozaj ako na stanici. Keď pred našim domom zastaví auto, deti to obyčajne zaregistrujú skorej ako ja a pribehnú mi povedať. Náš dom sme si zatepľovali, lebo som sa bál, že ma obvinia z globálneho otepľovania, také sme mali úniky tepla. Nestačili sme však dokončiť fasádu a z tohoto dôvodu ani nemáme na dome to naše číslo 147. Preto sa návštevy bezradne rozhliadajú a hľadajú dom, s takouto adresou. Decká vždy pribehnú s tou ich informáciou za mnou, nech sa idem pozrieť von, lebo ku nám asi niekto chce ísť. Zase niekto fetuje, tak nech idem von, pre tú návštevu.

Hlúpy príbeh s hlúpym koncom

V jednej krajine, ktorá sa volala áksnevolS akilbupeR, teda, už podľa názvu v krajine exotickej, sa stal tento hlúpy príbeh s ešte hlúpejším koncom. V takýchto krajinách sa často dejú pre civilizovaného človeka veci nanajvýš čudné, no tam sú ľudia navyknutí na čudné veci a preto poslušne znášajú svoj osud.
Raz sa stalo, že do tejto krajiny celkom bez problémov prenikli cudzí kupci, ktorí predávali SMRŤ. Možno by sa Vám zdalo, že smrť si nikto nekúpi, no predsa sa našlo veľa ľudí, hlavne detí, ktoré neváhali okradnúť vlastných rodičov, len aby sa k tomuto cudzokrajnému tovaru dostali. Obchodníci so SMRŤOU im navraveli, že smrť je nádherná a spočiatku to tak i vyzeralo.