Zabijak na slobode

Prišla k nám návšteva. Nič zvláštne! Niekedy je u nás naozaj ako na stanici. Keď pred našim domom zastaví auto, deti to obyčajne zaregistrujú skorej ako ja a pribehnú mi povedať. Náš dom sme si zatepľovali, lebo som sa bál, že ma obvinia z globálneho otepľovania, také sme mali úniky tepla. Nestačili sme však dokončiť fasádu a z tohoto dôvodu ani nemáme na dome to naše číslo 147. Preto sa návštevy bezradne rozhliadajú a hľadajú dom, s takouto adresou. Decká vždy pribehnú s tou ich informáciou za mnou, nech sa idem pozrieť von, lebo ku nám asi niekto chce ísť. Zase niekto fetuje, tak nech idem von, pre tú návštevu.
Tentokrát to bola iná návšteva. Dve dámy a taký mohutný pán, ktorý ich doprevádzal. Usadili sme sa v mojej pracovni a oni sa mi predstavili. Prichádzajú z dvoch, pre bežných ľudí neznámych inštitúcií a dôvod ich návštevy je ten, že prenasledujú nebezpečného zabijaka, ktorý sa potuluje po celej SR a zabíja ľudí. V nebezpečenstve života je vlastne každý, od kojencov po dôchodcov.
Jeho vražedné chúťky sú nevyspytateľné a svoje obete si vyberá bez logiky, bez milosti a len sa tak potuluje, nenápadne sa priblíži ku svojej obeti a nepozorovane a bez varovania ju zabije.
Chodia k nám policajti na vypočúvanie našich detí, za veci, ktoré popri drogovaní povyvádzali, no žeby sa zaplietli do takýchto vecí…
Hlavný dôvod ich návštevy bol ten, že majú indície o tom, že práve naše deti a aj my s Ľudkou sme vo veľkom ohrození. Preto nás prišli navštíviť a požiadať o spoluprácu pri odhalení a zneškodnení tohto tichého a nenápadného zabijaka.
Tak toto je vážne! K našim problémom pribudol ďalší, veľmi závažný problém, ktorý je až natoľko závažný, že ak sa hrozba splní, tak nám prekazí naše snaženie. Samozrejme, že ak nám niekto zabije naše deti, či nás, tak je po všetkom, už nebude pomoci!
Je to veľká šlamastika, no títo traja, čo ku nám prišli, sa vedia veľmi účinne postaviť takejto hrozbe. Majú k dispozícii celé dobre vybavené a  vycvičené komando na vyhľadanie a zneškodnenie toho zabijaka.
Dobre stavaný pán s majestátnou postavou je veliteľom tej jednotky a jedna z tých dám zase jeho najbližšia spolupracovníčka. Druhá z dám bola mladučká, tak vo veku našich starších detí a ona zastupovala inštitúciu, ktorá dodáva účinné zbrane a prostriedky na likvidáciu toho vraha.
Samozrejme, že som okamžite súhlasil so spoluprácou a ak to bude možné aj s našou pomocou. Potreboval som však vysvetlenie, ktoré som sa v nasledujúcom rozhovore dozvedel.
Ten mohutný pán sa volá Doc. MUDr. František Gazdík CSc. a je vedúci Národného referenčného centra pre liečbu chronických hepatitíd. Toto centrum pracuje pri SLOVENSKEJ ZDRAVOTNÍCKEJ UNIVERZITE v Bratislave. Potom som sa dozvedel, že ten nebezpečný a zákerný zabijak je vlastne ženská a volá sa HEPATITÍDA. Je natoľko rafinovaná, že môže na seba zobrať niekoľko podôb. Niekedy nás na svoju prítomnosť upozorní tak, že ožltneme. Niekedy na seba zoberie podobu, ktorú oni nazývajú typ „C“ a vtedy sme naozaj vo veľkom ohrození. Nikto z nás nevie, že sa k nám votrela, likviduje naše telo, teda hlavne pečeň. Nijako sa neprejavuje a neupozorní , že svoju obeť v krátkom čase zabije. Žiadna zmena zafarbenia pokožky, ani bolesť, len zvýšená únava. Túto však môžeme pripisovať všelijakým iným vplyvom a zvlášť v dnešných časoch ranného kapitalizmu.
Táto nebezpečná ženská už napadla 170 milónov ľudí a ešte donedávna sa ani pán doktor Gazdík nedokázal proti nej účinne postaviť. Dokonca ani nevedel, že existuje. Až po tom, čo bola objavená, vznikli skupiny bojovníkov, ktorí už teraz našli aj účinné zbrane na jej likvidáciu. Najväčší problém spočíva v jej včasnom objavení. Potom ju už títo anjeli strážni dokážu premôcť až u deväťdesiatich percent napadnutých. Je to však veľmi ťažký a pomerne dlhý zápas, no vo veľkej väčšine úspešný.
Ak si myslíte, že vás táto zákerná ženská nedokáže nájsť a napadnúť, tak si pri takýchto názoroch môžete kľudne zobrať miery na truhlu. Títo traja nám urobili takú malú prednášku s prezentáciou o výskumoch z tejto oblasti a štatistikách z týchto výskumov.
Keby tá „hepa“ mala dva metre na výšku, tak ju zlikvidujem aj sám a ochránim si aj deti. Je však veľmi nenápadná a nesmierne zákerná. Číha naozaj všade, ešte aj v ordináciách lekárov, v posteli pri milovaní, u zubára, či v tetovacom štúdiu. Ale aj pri všetkých iných bežných činnostiach a nemôžete sa proti nej brániť preventívnym zaočkovaním.
Je to poriadne svinstvo a je treba, aby každý človek prispel troškou k jej likvidácii. Pán doktor Gazdík mi povedal, že predložil projekt, ktorý by mohol v tomto smere veľmi pomôcť. Súčasťou toho projektu sú aj informatívne testy na túto pliagu, podobné ako sú testy na drogy, či tehotenstvo.
Nedá sa v jednom článku napísanom laikom upozorniť na túto nebezpečnú vec. Pán doktor Gazdík mi prisľúbil, že sám napíše potrebné informácie z tejto oblasti. My zase vyrobíme multimediálne CD o tejto nebezpečnej záležitosti a navrhnem to aj mojej kamoške Danici Stanekovej, ktorá je z tej istej inštitúcie a velí skupine, ktorá prenasleduje druhého zabijaka AIDS.
Na záver vám ešte zacitujem našu Omrvinku. Je to narkomanka a bojí sa injekcie. Zelenela už od rána, keď sa dozvedela, že príde návšteva aj so sestričkou, ktorá nám bude „cicať krv“. Vraj od žiadnej upírky sa pichať nedá. Keď vyšla z tej miestnosti, kde nám brali krv, tak mala na tvári úsmev, čím povzbudila ostatných aby sa nebáli. Potom zahlásila, že keby tú sestričku poznala skorej, tak si ju vezme domov, nech jej pichá drogy, taká je to majsterka. Omrvinka tejto problematike rozumie, tak sa nebojte ani vy, majú tam veľmi šikovnú a bezbolestnú sestričku.

P.S. Pán docent František Gazdík medzitým zomrel na rakovinu. Rozdal sa. Všetci jeho pacienti mali na neho kontakt a mobil mu zvonil vo dne v noci. Veľmi nám chýba ako náš lekár a aj ako nekonečne dobrý človek.

Vladimír Schwandtner
[contact-form 2 „formulár2“]